Mobil Web Tasarım

Mobil web tasarım, mobil cihazların ekran genişliğine duyarlı olarak yapılan ve ekranlarda web sitelerinin iyi görüntülenmesini sağlayan web tasarımlardır. İnternet kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Günümüzde mobil cihazların çıkması kullanımı daha da çok artırmaktadır. Gündelik hayatta artık insanlar boş vakitlerini akıllı cihazlarla internete bağlanarak geçirmektedir. Durum böyle olunca mobil web tasarım daha çok ön plana çıkmaktadır. Web sitesi aynı zamanda mobil web sitesi olarak yapılırsa Notebook, Tablet ve mobil cihazlarda tam uyumlu gözükür.

Araştırmalar geçen yıl mobil telefonlardan yapılan Google aramalarının 8 kere arttığını göstermektedir. Google optimize edilmiş ve mobil telefonlar için geliştirilmiş web sitelerine akıllı telefonlardan yapılan aramalarda öncelik vermektedir. Google'da akıllı telefonlar için de yerinizi alın. Mobil telefon kullanıcılarının %81'i Aplikasyon yüklemektense mobil web sitesi kullanmayı tercih etmektedir.

Mobil web tasarım için Duyarlı Web Tasarım (Responsive Web Design) tercih edilmektedir. Duyarlı Web Tasarım; masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet ve cep telefonları için web sayfaların cihazlara göre şekil almasıdır. Responsive Web Desing (Duyarlı Web Tasarım), web ara yüzlerinin uyumlu hale getirilip, farklı teknolojik cihazların farklı çözünürlüklerinde sorunsuz olarak çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Duyarlı web tasarım neden önemlidir?

  • Arama motorları duyarlı web sitelere daha fazla öncelik vermektedir.
  • Duyarlı Web Tasarım, rakibinize karşı web sitenizin daha güçlü hale getirir ve arama sıralamasında hemen çıkma oranını azaltmaya yardımcı olur.
  • Web sitenizin duyarlı olması ziyaretçilerin içeriği rahat okuyabilmesini sağlamakta ve web sitenizi tekrar ziyaret etmeye teşvik edecektir.
  • Duyarlı Web Tasarım ile daha çok dijital pazarlama hedefine ulaşabilirsiniz.
Mobil Web Tasarım